logo_mkd_jpg_copy
prijavi_korupcija1

ТИ - Македонија

Актуелно

* Канцеларијата за правни совети на "Транспарентност Интернешнл - Македонија" објавува дека ќе биде отворена за прием на граѓани.

**  Со сите заинтересирани граѓани кои сакаат да    пријават случаи поврзани со корупција, ќе разговараат правни советници.

***  Сите состаноци потребно е претходно да се закажат.Канцеларијата не постапува по анонимни пријави. 

Login Form


Си ја заборавивте лозинката?

Вести

 
rss.2.0.gif
 
veruvale-ili-ne.png

 


izbori-sem.jpg
plakat-bunar-bez-dno-mak-we.jpg
 
poster_transp.jpg
 
 
Вести arrow Вести arrow Оглас за работно место - Правен советник
whistleblowers.jpg
Оглас за работно место - Правен советник Испечати Е-пошта
27.12.2016 Транспаренси Интернешнл –Македонија (TИ-М) има потреба од квалификуван кандидат кои ќе работи во канцеларијата во Скопје за следниво работно место:.

1. Позиција: Правен советник – 1 кандидат

Кандидатите покрај општите треба да ги исполнувааат и следните услови:
-    Релевантна диплома по правни науки (седми степен);
-    Положен Правосуден испит
-    Одлично познавање на албанскиот јазик.
 
 

Дополнителни особини, искуства и вештини:
-  Разбирање на културни разлики и тимска работа;
-  Одлични комуникациски вештини, 
-  Искуство во донесување на одлуки – раководење и менаџирање;
-  Искуство и вештина во комуникација со граѓани, 
-  Работа со претставки;
-  Работа со компјутер и самостојно користење на софтвер за пишување, табеларни прегледи,  електронска размена на информации и комуникација;
-    Способност за подготовка на извештаи, статистички прегледи;
-    Одлично познавање на англискиот јазик.


Кандидатите треба да поднесат доказ за сите компетенции наведени во огласот. 
 
Огласот трае 30 денови од датумот на објавување.

Селектираните кандидати ќе бидат поканети на разговор. Познавањето на јазик ќе се провери со интерно тестирање.

Апликациите да се испрататат по пошта на адреса на Транспаренси Интернешнл –Македонија , ул. Наум Наумовски Борче бр. 58, ПФ 270 или на e-mail   Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете  
 
 

 
< Претходно   Следно >
 EN en
 
sq
SQ

ТИ-М на социјалните мрежи

facebook_32.png twitter_32.png
blogger_32.png
youtube_32.png
izbori.jpg
audeo.jpg
transparentnost_newsletter

Newsletter - Пријава
Advertisement
bistromatno
Advertisement
Advertisement
 

Анкета

Дали во наредните 3 години корупцијата во РМ ќе се...
 

Донатори :

auswartiges.jpg
dep_symbol.jpg
european.jpg
norway.jpg
rijkslogo_en.jpg
ned-logo.jpg
 osce.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Транспаренси Интернешнл - Македонија. Сите права задржани