logo_mkd_jpg_copy
prijavi_korupcija1

ТИ - Македонија

Актуелно

* Канцеларијата за правни совети на "Транспарентност Интернешнл - Македонија" објавува дека ќе биде отворена за прием на граѓани.

**  Со сите заинтересирани граѓани кои сакаат да    пријават случаи поврзани со корупција, ќе разговараат правни советници.

***  Сите состаноци потребно е претходно да се закажат.Канцеларијата не постапува по анонимни пријави. 

Login Form


Си ја заборавивте лозинката?

Вести

 
rss.2.0.gif
 
veruvale-ili-ne.png

 


izbori-sem.jpg
plakat-bunar-bez-dno-mak-we.jpg
 
poster_transp.jpg
 
 
Вести arrow Вести arrow Конкурс за истражувачки стории на тема - корупција
whistleblowers.jpg
Конкурс за истражувачки стории на тема - корупција Испечати Е-пошта
platforma_logo.png
  usaid_pgu.jpg

 
 
 
 
13.11.2017 Платфомата на граѓански организации за борба против корупција во која членуваат вкупно 15 граѓански организации ги поканува сите новинари кои работат во областа на истражувачкото новинарство, да изразат заинтересираност за учество на серија работилници која ќе се организират во престојниот период, во рамки на проектот „Јакнење на Платфромата на граѓански организации за борба против корупција“ поддржан од Проект на УСАИД за граѓанско учество.
 

Дополнително, како дел од проектните активности во рамки на горенавдениот проект, ќе бидат ангажирани новинари за пишување на стории (предвидено е да бидат изработени вкупно 10 истражувачки стории) на оваа проблематика и за истите ќе им бидe исплатен бруто износ од 500 УСД за една истражувачка сторија. Новинарите кои ќе се пријават за учество на работилниците потребно ќе биде да дадат предлог тема на сторија.

Побрзајте и пријавете се на следниот телефонски број: 3217-000 или на следната емаил адреса: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете (со назнака: “Истражувачки стории,,. Информации во опис: име и презиме, контакт телефонски број, име на медиум), најдоцна до 22.11.2017 година.


Платформа на граѓански организации за борба против корупција
 
platforma_logoa.jpg
 

 
< Претходно   Следно >
 EN en
 
sq
SQ

ТИ-М на социјалните мрежи

facebook_32.png twitter_32.png
blogger_32.png
youtube_32.png
izbori.jpg
audeo.jpg
transparentnost_newsletter

Newsletter - Пријава
Advertisement
bistromatno
Advertisement
Advertisement
 

Анкета

Дали во наредните 3 години корупцијата во РМ ќе се...
 

Донатори :

auswartiges.jpg
dep_symbol.jpg
european.jpg
norway.jpg
rijkslogo_en.jpg
ned-logo.jpg
 osce.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Транспаренси Интернешнл - Македонија. Сите права задржани