logo_mkd_jpg_copy
prijavi_korupcija1

ТИ - Македонија

Актуелно

* Канцеларијата за правни совети на "Транспарентност Интернешнл - Македонија" објавува дека ќе биде отворена за прием на граѓани.

**  Со сите заинтересирани граѓани кои сакаат да    пријават случаи поврзани со корупција, ќе разговараат правни советници.

***  Сите состаноци потребно е претходно да се закажат.Канцеларијата не постапува по анонимни пријави. 

Login Form


Си ја заборавивте лозинката?

Вести

 
rss.2.0.gif
 
veruvale-ili-ne.png

 


izbori-sem.jpg
plakat-bunar-bez-dno-mak-we.jpg
 
poster_transp.jpg
 
 
Вести arrow Вести arrow Оглас за вработување

whistleblowers-mk.jpg

 

Оглас за вработување Испечати Е-пошта
26.06.2019 Транспаренси Интернешнл –Македонија (TИ-М) има потреба од квалификуван кандидат кој ќе работи во канцеларијата во Скопје за следното  работно место:

1. Позиција: Асистент на проект

Кандидатот покрај општите треба да ги исполнувааат и следните услови:

-    Универзитетско образование во областа на јавна администрацијата (завршени студии од втор циклус);
-    Најмалку пет години работно искуство;
-    Напредно познавање и користење на устен и пишан работен англиски јазик;
-    Активно користење на MS Office;
-    Напредни организациски и комуникциски вештини;
-    Чувство на одговорност и лојалност во извршувањето на поставените задачи;
-    Креативност, самоиницијативност и способност за работа во тим.

Кандидатите треба да поднесат доказ за сите компетенции наведени во огласот. 
 
 

Најдоцна до 7 јули 2019 година заинтересираните кандидати треба да достават:
•детална биографија
•писмо за мотивација
•потврда/препорака од претходен работодавач.

Кандидатите кои нема да ги достават бараните документи нема да бидат разгледувани.

Сите кандидати кои ќе влезат во потесниот избор ќе бидат повикани на разговор. Ве молиме наведете телефон за контакт и e-mail адреса.

Апликациите можете да ги доставите на следниов начин: По електронска пошта Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете   предмет на пораката (позиција за која аплицирате)
По пошта на адреса: Транспаренси Интернешнл –Македонија , ул. Наум Наумовски Борче бр. 58, ПФ 270, со назнака (позиција за која аплцирате)

 
< Претходно   Следно >
 EN en
 
sq
SQ

ТИ-М на социјалните мрежи

facebook_32.png twitter_32.png
blogger_32.png
youtube_32.png

zaednicki_vrednosti.png

 

 

 

audeo.jpg
transparentnost_newsletter

Newsletter - Пријава
Advertisement
bistromatno
Advertisement
Advertisement
 

Анкета

Македонија е најкорумпирана во ...
 

Донатори :

auswartiges.jpg
dep_symbol.jpg
european.jpg
canwordmark_colour.jpg
rijkslogo_en.jpg
ned-logo.jpg
 osce.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Транспаренси Интернешнл - Македонија. Сите права задржани