logo_mkd_jpg_copy
prijavi_korupcija1

ТИ - Македонија

Актуелно

* Канцеларијата за правни совети на "Транспарентност Интернешнл - Македонија" објавува дека ќе биде отворена за прием на граѓани.

**  Со сите заинтересирани граѓани кои сакаат да    пријават случаи поврзани со корупција, ќе разговараат правни советници.

***  Сите состаноци потребно е претходно да се закажат.Канцеларијата не постапува по анонимни пријави. 

Login Form


Си ја заборавивте лозинката?

Вести

 
rss.2.0.gif
 
veruvale-ili-ne.png

 


izbori-sem.jpg
plakat-bunar-bez-dno-mak-we.jpg
 
poster_transp.jpg
 
 
Вести arrow Вести arrow Конкурс за фотографија

whistleblowers-mk.jpg

 

Конкурс за фотографија Испечати Е-пошта
zaednicki_vrednosti.png
 
23.11.2020 Во рамките на проектот “Промовирање на заеднички вредности низ Европа“, Транспаренси Интернешнл- Македонија, објавува конкурс за најдобра фотографија. Повикот е отворен за сите заинтересирани лица. Основната цел на проектот е да се промовираат европските вредности како што се владеењето на правото, демократија, транспарентност, слобода на медиумите еднаквост и солидарност помеѓу Истoчно- европски земји и кандидатските земји. Дополнително на тоа проектот ќе се обиде да ја поттикне вклученоста на граѓаните  и нивно вклучување во демократските процеси на локално, национално и меѓународно ниво.
 
 
Теми на фотографијата:
 
-Што за вас претствуваат европски вредности?
-Како и врз што најмногу ќе влијае влегувањето во ЕУ?
-Промените што сакате да ги видите во земјата споредено со останатите земји членки.
-Најдобар начин за искористување на ЕУ фондовите.
 
 
Критериуми за учество на конкурсот: 
 
-поднесените фотографии мора да бидат со висока резолуција, предложена 1920×1080
-фотографиите мора да бидат направени на македонска територија
-фотографиите мора да бидат направени исклучиво за овој натпревар. Фотографиите што биле дел од претходниот натпревар не се прифаќаат
-со секоја фотографија треба да се испрати краток тест/ опис со основни информации за сликата и нејзиното значење
-секој учесник има право на учество само со една фотографија

Награден фонд:
 
-прва награда: бруто износ од 500 евра
-втора награда: бруто износ од 300 евра
-трета награда: бруто износ од 200 евра

Рок за аплицирање:
 
Секој заинтересиран за за овој конкурс, може да испрати фотографија заклучно со 15 февруари 2021 година.
 
Фотографиите да се испраќаат на мејл: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете , поради големината на фотографиите се препорачува да се користи https://wetransfer.com/ 
 
За сите дополнителни информации може да испратите мејл на: Оваа адреса на е-пошта е зашититена од спем-ботови, потребно е да го вклучите Javascript-от за да ја погледнете  
 

* Овој конкурс за фотографија се организира во рамките на проектот “Промовирање на заеднички вредности низ Европа“, поддржан од Европската Унија преку програмата ,,Европа за граѓаните“.
 
eu_donor_logo.png
 
 
 
 

 
< Претходно   Следно >
 EN en
 
sq
SQ

ТИ-М на социјалните мрежи

facebook_32.png twitter_32.png
blogger_32.png
youtube_32.png

zaednicki_vrednosti.png

 

 

 

audeo.jpg
transparentnost_newsletter

Newsletter - Пријава
Advertisement
bistromatno
Advertisement
Advertisement
 

Анкета

Македонија е најкорумпирана во ...
 

Донатори :

auswartiges.jpg
dep_symbol.jpg
european.jpg
canwordmark_colour.jpg
rijkslogo_en.jpg
ned-logo.jpg
 osce.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© Транспаренси Интернешнл - Македонија. Сите права задржани