logo_mkd_jpg_copy
prijavi_korupcija1

TI - Macedonia

Aktual

* Zyra për këshilla juridike të “Transperencë – zero korrupsion “ shpall se do të jetë e hapur për qytetarët.

** Me të gjithë qytetarët e interesuar të cilët dëshirojnë të lajmërojnë për raste lidhur me korrupsionin, do të bisedojnë këshilltarë juridikë

***  Të gjitha takimet duhet të caktohen paraprakisht. Zyra nuk të proçedojë me lajmërime anonime.

Login Form


Keni humbur fjalëkalimin?

Lajme

  rss.2.0.gif
 
plakat-bunar-bez-dno-alb-we.jpg
   
Lajme
whistleblowers-al.jpg
Lajme
Incizime kompromituese për ndëshkim më të turbullta në dhjetor Printoni E-mail
14.01.2010 Emetimi i materialit vizuel në të cilin njeriu i parë i Inspektoratit shtetëror të tregut i premton pronarit të një diskoteke se do të gjejë mënyrë për t`i shkruar gjoba një klubi konkurrent, është ngjarja më e turbullt në dhjetor.

Emetimi publik i incizimeve, që hapi dyshimin për punën e Inspektoratit shtetëror të tregut fitoi 12 vota “të turbullta” në anketën “Pastër-Turbullt” të Agjencisë së pavarur të lajmeve Makfaks dhe organizatës joqeveritare “Transparencë – zero korrupsion”, në të cilën morën pjesë 20 kryeredaktorë të mediumeve të shtypura dhe elektronike.
 
Lexoni përmbajtjen...
 
Video-incizimet e Hagës më të turbullta në nëntor Printoni E-mail
11.12.2009 Emetimi televiziv i video materialit me rrëfimin e ish-ministrit të Punëve të Brendshme Lube Boshkoski para hetuesve të Hagës, në kundërshtim me rregullat e Gjykatës së Hagës, është ngjarja më e turbullt në nëntor.

Emetimi publik i incizimeve, që u bë arsyje për përplasje politike, fitoi 11 vota “të turbullta” në anketën “Pastër – Turbullt” të Agjencisë së pavarur të lajmeve Makfaks dhe organizatës joqeveritare “Transparencë – zero korrupsion”, në të cilën morën pjesë 18 kryeredaktor të mediumeve të shtypit dhe elektronike.
 
Lexoni përmbajtjen...
 
Ftese per pjesemarrje ne zgjedhjen e kompanisë me menaxhim të mirë korrporativ per vitin 2009 Printoni E-mail

25.11.2009 Organizata joqeveritare "Transparencë-Zero Korrupsion", ne bashkepunim me Oden Ekonomike te Maqedonise dhe Oden Ekonomike te Maqedonise Veri-Perendimore në kuadër të aktiviteteve për implementimin e Deklaratës Zero tolerancë për korrupsionin ekipa e eksperteve i perbere nga perfaqesues te odave ekonomike,sektori publik ,profesor univerzitar dhe perfaqesues nga mediat dhe sektorit joqeveritar pergaditen nji list te kriteriumeve ne baze te cilave do te behet vleresimi i kompanive.

 

pdf kritere_per_vleresim 62.13 Kb

 

 

 

 

Lexoni përmbajtjen...
 
Maqedonia e ranguar në vendin e 71-të, sipas indeksit të perceptimit të korrupsionit Printoni E-mail

ti.jpg 17.11.2009 "Transparensi interneshënël" këtë vit e rangoi Maqedoninë në vendin e 71-të, sipas indeksit të perceptimit të korrupsionit me 3,8 pika indeksi. Me rangimin e sivjemë Maqedonia shënon zhvendosje për 0,2 pika indeksi, respektivisht për një vend në krahasim me vitin e kaluar kur ishte në vendin e 72-të me 3,6 pika indeksi. Vendin e sivjemë të 71-të, Maqedonia e ndan me vendet fqinje Bullgarinë dhe Greqinë, si dhe me Rumaninë.

"Me zhvendosjen e butë prej 0,2 pikave të indeksit dhe një vend në kuadër të rangimit të vendit, në krahasim me vitin e kaluar akoma ndodhemi nën pikat e indeksit 5, respektivisht nën rezultatet mesatarisht të mira. Kjo do të thotë se nuk duhet të jemi të kënaqur nga rangimi për shkak se me vendin e 71-të ndodhemi në shoqëri të vendeve në Bashkimin Evropian, të cilat janë shkak për shqetësim për shkak të problemit me korrupsionin", vlerësoi sot në konferencën për shtyp, Sllagjana Taseva, kryetare e "Transparensi zero korrupsion".

 

Lexoni përmbajtjen...
 
<< Fillim < E mërparshme 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tjetra > Fund >>

Rezultatet 73 - 80 nga 87
MK mk
  en EN
facebook_32.png twitter_32.png blogger_32.png youtube_32.png
zgjedhjet2016.jpg
transparentnost_newsletter

Newsletter


Advertisement
Advertisement
Advertisement
 

Donatorët :

auswartiges.jpg
dep_symbol.jpg
european.jpg
norway.jpg
rijkslogo_en.jpg
ned-logo.jpg
osce.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Transparency International - Macedonia. Të gjitha të drejtat e rezervuara.